Aplikacje wzbogacone o funkcje społecznościowe

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem fakt, jak wiele osób korzysta z portali społecznościowych. W momencie tworzenia takiego portalu nikt tak naprawdę nie podejrzewał, że funkcje społecznościowe są dla użytkowników tak ważne i tak dobrze będą mogły się sprzedać. A ponieważ popularne serwisy społecznościowe są już od jakiegoś czasu dostępne na rynku pojawiają się nowe aplikacje, które niby z jednej strony służą już do czegoś innego, ale wzbogacane są o funkcje społecznościowe, które jak widać dla użytkowników są bardzo ważne. Czy w tym kierunku zmierzają nowe technologie związane z projektowaniem aplikacji?

Nawigacje połączone z bazą społecznościową

Aplikacja Waze tak popularna za granicą jest typową nawigacją samochodową, którą bez przeszkód można odpalić na dowolnej trasie. Jej moc tkwi jednak w dodatkowych funkcjach społecznościowych, jakie posiada. Po pierwsze, do konkretnych punktów na trasie każdy z użytkowników może dodawać swoje informacje i spostrzeżenia. Kolejną funkcją jest integracja z Facebook, dzięki której jadąc gdzieś na mapie może nam się wyświetlać miejsca, w których znajdują się nasi znajomi. Aplikacja reaguje też na to, w jaki sposób poruszają się jej użytkownicy po drogach i bierze te sugestie pod uwagę przy wyznaczaniu i sugerowaniu tras.

Współdzielenie filmów i innych plików

To także raczej nic nowego, coraz więcej portali oprócz tego, że pozwala zamieszczać materiały to daje także użytkownikom sporo funkcji społecznościowych, a wiec wzajemne komentowanie, opisywanie swoich profili. Ciekawym pomysłem jest platforma Vine, na której można zamieszczać filmiki, których długość nie powinna przekroczyć sześciu sekund. To ograniczenie wyzwala wśród użytkowników sporą kreatywność i jest okazją do świetnej zabawy w gronie znajomych.

Funkcje społecznościowe w grach

Funkcje społecznościowe nie są rzadkością w grach, a doskonałym przykładem są chociażby Simsy. Gry społecznościowe stanowią obecnie całkiem odrębną kategorię propozycji dla ludzi, którzy lubią ze sobą rywalizować, ale i zabawę z innymi osobami, a nie tylko z samym komputerem. Gry społecznościowe mogą mieć różnorodną tematykę, można stworzyć drużynę i razem walczyć, można coś budować, albo po prostu grać w gry, które doskonale imitują zwykłe życie codzienne. W ramach gry można się ze sobą komunikować i można wchodzić ze sobą w interakcje. Można też poznawać ludzi. Wiele takich gier od ręki dostępnych jest w sieci za darmo.

One Reply to “Aplikacje wzbogacone o funkcje społecznościowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *